THE SINGLE BEST STRATEGY TO USE FOR دتکتور گاز

The Single Best Strategy To Use For دتکتور گاز

The Single Best Strategy To Use For دتکتور گاز

Blog Article







قدرت سیگنال راداری برگشتی میبایست به گونه ای باشد که توسط سنسور قابل دریافت باشد و به عوامل همچون سطح ماده ، فاصله بین سنسور و ماده درون مخزن ، و جهت بازتاب بستگی دارد .

سطح سنج راداری در بالای مخزن و در فاصله مناسب از دیواره مخزن نصب گردیده و آنتن آن امواج را به سمت سیال و یا پشته مواد جامد ارسال می کند.

موج رادیویی نوعی موج الکترومغناطیسی است که با فرکانس بالا و در رنج گیگاهرتز میباشد.

سنسور ها و ترنسدیوسر ها دو جز جدا ناپذیر در یک واحد ابزار دقیق محسوب می شوند زیرا که خروجی سنسور جهت اندازه گیری و پردازش باید از طریق ترنسدیوسر به یک سیگنال الکتریکی تبدیل شود.

سنسورهای رادار می‌توانند اندازه گیری‌ها را در موارد زیر انجام دهند:

هنگامی که ترانسمیتر با ارتفاع مرجع مخزن – معمولاً پایین مخزن یا محفظه – برنامه‌ریزی می‌شود، سطح مایع توسط ریزپردازنده محاسبه می‌شود.

در ادامه بیشتر با هر کدام از این دتکتورهای گازی آشنا می‌شویم.

هر چه نیروی مایع بیشتر باشد، حجم سیال بیشتر می‌شود. این ترانسمیترها از فشار هیدرواستاتیک در نقطه‌ای از سیال برای تعیین سطح دتکتور گاز استفاده می‌کنند.

ترانسمیترهای سطح میکروپایلوت در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی، دارویی، صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارند. آنها می‌توانند با هر محیط فرآیندی از جمله تهاجمی و انفجاری کار کنند و فشار و دما بر خوانش ها تأثیر نمی‌گذارد.

مقالات درباره ما تماس با ما ورود

این ویژگی آن را به یک ابزار حیاتی در حفظ محیط زیست تبدیل می‌کند. گفتنی است این دتکتور از سنسورهای هانیول، آمریکا استفاده می‌کند. 

در ادامه انواع این تجهیزات را نام برده و توضیح می‌دهیم. همچنین ابزار دقیق از لحاظ کاربرد نیز انواع مختلفی (فلومتر، سطح سنج، دتکتور گاز، ولو، ترموکوپل و…) دارد که آنها را نیز در این مقاله بطور کامل شرح می‌دهیم.

اتوماسیون در صنعت حرف اول را می زند و نصب و راه اندازی سیستم های اتوماسیون صنعتی، کار اصلی مهندسان ابزار دقیق است.

دتکتور گاز، تجهیز ابزار دقیقی است برای شناسایی و اندازه گیری گازهایی که برای انسان خطرناک هستند. این دسته از گازها شامل گازهای قابل اشتعال و انفجار، سمی، اسیدی و یا اکسید کننده هستند.

Report this page